Šviesos kalavijai

Vienas geriausiai pažįstamų ginklų populiariojoje kultūroje yra realybėje neegzistuojantis „šviesos kalavijas“ (angl. lightsaber).
Šiandien, vienintelė vieta, kur Lietuvoje galima treniruotis šviesos kalavijų kovos meno yra Kaunas! Dėl tikslaus treniruočių grafiko ir vietos susisiekite – informacija kontaktų puslapyje.

Treniruotėse naudojame pritaikytus ginklus, kurie šviečia, skleidžia garsus ir yra atsparūs stipriems smūgiams.
Vis tik, šio kovos meno esmė nėra nugalėti oponentą fizine jėga. Tai yra kur kas subtilesnis sportas.

Tai modernus kovinis sportas paremtas istoriniu fechtavimu ir choreografine dvikova.

• Fizinis aktyvumas – kovos menas yra pagrįstas judesiu, visas kūnas dirba kartu. Rankos gina kūną nuo oponento kalavijo ir atakuoja, kojos nuolatos keičia kūno judėjimo kryptį. Žaibiška akių, rankų ir kojų koordinacija – visas kūnas treniruojasi dirbti vieningai.

• Tėkmės būsena – kuomet visiškai pasineri į atliekamą veiksmą – nebelieka nieko kito, tik tu ir Tėkmė. Tai tikrų tikriausia meditacija veiksme. Tėkmė, kurią patiria ekstremalaus sporto atletai, muzikantai ir šokėjai. Visa tai yra čia.

• Pagarba priešininkui – skamba paradoksaliai, tačiau pagrindinis tikslas nėra nugalėti. Pagrindinis tikslas yra tobulai atlikti judesį, tobulu metu. Pergalė yra šalutinis efektas. Nenaudinga beatodairiškai pulti oponento, nes kiekvienas smūgis gali būti lemiamas. Oponentas nėra priešas. Oponentas yra geriausias mūsų mokytojas.


Ar tai yra realus kovos menas?

Ir taip ir ne. Šviesos kalavijai yra tarpdisciplinins sportas.

Tai yra istoriniu fechtavimu pagrįsta judesio praktika. Aš apsiginu ir tik tada atakuoju. Aš atakuoju ir mano oponentas ginasi, todėl mano ataka yra ir mano gynyba.

Tai yra žaidimu pagrįstas sportas. Šviesos kalavijai ir Žvaigždžių karai yra populiariosios kultūros dalis, tai mūsų laikų mitas, kurio kertinė esmė yra amžinos vertybės. Susižeidimo tikimybė menka, smūgis yra silpnas, tačiau pakankamai tikras, kad norėtum jo išvengti, psichologinis spaudimas nėra didelis, tačiau egzistuoja. Patiriamas stresas yra kontroliuojamas o adrenalino jausmas užveda.

Tai yra filosofija pagrįstas sportas. Kovos arenoje turi būti stengtis geresniu už patį save. Tik tavo atsidavimas, darbas ir nuolatinės treniruotės leis tau pasiekti savo potencialą.