DUK

Kada ir kur vyksta treniruotės?

Treniruotės vyksta Kaune, darbo dienomis, vakarais. Dėl tikslaus laiko ir vietos susisiekite, informacija yra kontaktų puslapyje.

Nuo kelių metų galiu lankyti?

Šiuo metu narius priimame nuo šešiolikos metų.

Kokio inventoriaus reikia pradžioje?

Sportinės avalynės ir judesio nevaržančių drabužių. Rekomenduotina turėti plonas pirštines, kad kalavijai nepritrintų nuospaudų.

Ar tai yra savigynos treniruotės?

Ne. Tai yra istorinio kovos meno studijos. Tai yra fiziškai intensyvus kovinis sportas stiprinantis kūną ir charakterį, tačiau tai nėra savigynos treniruotės, nes šiais laikais niekas nesinešioja kalavijų.

Kas yra kovinis sportas? Kariavimas ar muštynės?

Mes užsiimame istoriniu fechtavimu. Fechtavimas yra ginklo valdymo menas, susidedantis iš gynybos ir puolimo, vykstantis dvikovos formate. Visada treniruojamės su idėja, kad rankose laikomi ginklai, teoriškai, yra aštrūs ir tikti. Jie gali sužeisti tiek partnerį, tiek tave. Todėl ginklą reikia gerbti. Reikia lavinti precizišką ginklo valdymo kontrolę ir tam tikrą „nesėkmės baimę“. Fechtavimas nėra muštynės, tai yra gynybos ir puolimo menas. Pagrindinis principas yra – Smogti išvengiant smūgio.

Ar vyksta varžybos ir turnyrai?

Taip. Lietuvoje turime vienas oficialias varžybas, kuriose susitinka visos šalies HEMA fechtuotojai. Kelis kartus per metus vyksta įvairūs istorinės tematikos renginiai, kurių programos dalis būna ir HEMA. Jų metu vyksta draugiški turnyrai. Mūsų bendruomenės vyksta ir į tarptautinius turnyrus Europoje. Pasaulinė HEMA bendruomenė organizuoja daug ir įvairaus lygio turnyrų.